Aktif KarbonAktif karbon su ve atıksu arıtma sistemlerinde renk, koku, bulanıklık gideriminde kullanılmaktadır. Aktif karbon geniş gözenekli - porlu yapısı sayesinde adsorbe (yüzeyinde tutma) özelliği yüksek bir materyaldir.

Granül aktif karbon (GAC) toz aktif karbona göre daha fazla yüzey alanına sahip olduğu için adsorbsiyon hızı ve kapasitesi daha yüksektir. Aktif karbonları zamanla ters yıkama yaparak temizlesek dahi sektör şartlarına göre sıklığını belirleyerek yenilenmesini önermekteyiz. Granül aktif karbon kokonat bazlı ve kömür bazlı olarak üretilmektedir.

Aktif karbonlar; FRP tanklarda ya da özel imalat tanklarda kuvars kum ile birlikte kullanılarak filtrasyon işleminde kullanılmaktadır. Otomasyon valfi ile zaman kontrollü olarak kullanılabilir. Tazeleme ve geri yıkama işlemleri otomatik olarak gerçekleşmektedir.

Kokonat bazlı ve kömür bazlı aktif karbonlar suda organik madde ve klor gideriminde kullanılmaktadır.

Ayrıca tıp, kozmetik, galvano, metal kaplama, vb. sektörlerde kullanılmaktadır.

Tedarik Şekli : 25 kg’lık çuvallarda.


Ürün Adı

Özellikleri

Ambalaj

KOKONAT BAZLI AKTİF KARBON

900 mg/g iyodin numaralı , 8x30 mesh ( 0,6 mm -2,36 mm ) boyutlu klor – organik madde gideriminde kullanılan kokonat bazlı aktif karbon.

25 kg’lık torbalar
KÖMÜR BAZLI AKTİF KARBON 800 mg/g iyodin numaralı , 8x30 mesh ( 0,6 mm -2,36 mm ) boyutlu klor – organik madde gideriminde kullanılan kömür bazlı aktif karbon.

25 kg’lık torbalar


MSDS ve fiyat bilgileri için ÇEVRE KİMYASAL firması ile iletişime geçebilirsiniz.