Koku Giderici Bakteri - Arıtma Güçlendirici BakteriKoku giderici bakteriler; atıksu arıtma tesislerinde meydana gelen koku problemlerinde, atıksu arıtma tesislerini devreye alma esnasında kullanılmaktadır.

Arıtma tesislerinde koku, dengeleme havuzlarının veya havalandırma havuzlarının çeperlerinde birikmiş olan katı tabakadan da kaynaklanmaktadır. Bu tabakalaşmayı ortadan kaldırmak için birikintiyi parçalayan bakteriler kullanılmaktadır. Arıtma tesislerinde koku nedeni reaktörlerde oluşan H2S’dir. (hidrojen sülfür) Koku giderici mikroorganizmalar H2S’ü organik parçalamaya tabi tutarak koku problemini ortadan kaldırmış olmaktadır.

Arıtma tesislerini devreye alma esnasında da koku giderici bakteri ürünlerimizden kullanılabilir. İçinde ki canlı muhteviyatı sayesinde devreye alınan tesiste bir nevi aşılama görevi görmektedir. Bakteri kültürümüz kısa süre içerisinde tesislere adaptasyon sağlamaktadır.

Arıtma tesislerinizde sarf edilecek bakteri oranı, atıksu miktarı ve BOI oranının belirtmesi halinde hesaplanabilmektedir.

Arıtma tesislerinin genel problemi olan koku problemini koku giderici bakterilerimiz sayesinde çözüme kavuşturuyoruz.

Ayrıca ürünlerimiz ile lavabo, banyo, mutfak giderleri vb. yerlerden kaynaklanan koku problemlerinde de çözümler sunmaktayız. Okul, hastane, otel, yemekhanelerde kullanılan özel ürünlerimiz ile ilgili bizimle irtibata geçiniz.

Ürün gamımıza yağ kapanlarında (seperatörler, yağ tutucular) oluşan birikmeleri engelleyen yağ parçalayıcı bakterilerimizde eklenmiştir. Yağ özellikle biyolojik ortamlarda inhibe edici bir maddedir. Bu nedenle arıtma tesislerine girişi olsun istenmez. Yağ parçalayıcı- giderici bakterileri yağ kapanlarından başlayarak, dengeleme havuzlarına ve havalandırma havuzlarına kadar uygulamalıdır.

Tedarik Şekli : 5 lt.’lik bidonlarda.


MSDS ve fiyat bilgileri için ÇEVRE KİMYASAL firması ile iletişime geçebilirsiniz.